2017 Aasta inimesed

2017 Aasta inimesed

Priit Kotkas

123
Olen ettevõtja Rannamõisa külast, kus olen elanud varsti poole oma elust. Terav ühiskondlik närv sunnib mind taaskord valimistel osalema. Kõrghariduse sain Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast, mille lõpetasin 1993.

Pärast ülikooli töötasin advokaadina, sealt liikusin edasi investeerimisärisse. Olen juhtinud ettevõtteid nii nõukogu kui juhatuse tasandil. Nüüd olen juba aastaid olnud ettevõtja; igapäevaselt juhin oma ettevõtete tööd, mis tegelevad kinnisvara arendamise ja haldamisega ning Maiasmoka maiustuste müügiga. Ühiskondlikud toimetamised: osalen lisaks Harku vallavolikogule MTÜde Tabasalu Looduspark ja Märjamaa Jahi- ja Kalameeste Selts juhatustes, olen Eesti Jalgpalli Liidu apellatsioonikomisjoni esimees, kuulun Kaitseliitu ja Eesti Reservohvitseride Kogusse. Olen abielus, peres kasvab poeg.

Aule Kikas

Ehkki olen pärit imekaunist paigast Mulgimaal, on meie pere juba tosin aastat  elanud Murastes. Siia oleme rajanud  oma kodu ja lilleaia, istutanud õunapuud ning loonud paiga, kus pere ja sõpradega mõnus olla.  

Olen abielus, meie peres on suureks sirgunud kolm last: pojast on saanud graafiline disainer, ühest Londonis elavast tütrest lastepsühholoog ja teine jätkab õpinguid väärika London Imperial College arstiteaduskonna magistriõppes. Uue koguse rõõmu meie perre on toonud väike tütrepoeg. 

Olen lõpetanud õiguseriala Tallinna Majanduskoolis (1988) ning haldusjuhtimise ja personalijuhtimise eriala Sisekaitseakadeemias (2007). Mul on pikaaegsed kogemused töötamisest nii kohaliku omavalitsuse ametiasutustes kui ka riigiasutuses. Olin kaheksa aastat siseministeeriumi kohaliku omavalitsuse ja regionaalhalduse osakonna nõunik, enne seda pea kuus aastat valla- ja linnasekretär ning ühe perioodi linnapea Eesti väikseimas linnas. Tänu suurepärasele ja turvalisele kodusele “tagalale” on mul energiat ja võimalust pühenduda  Muraste kogukonnakeskuses piirkonna vaba-aja- ja huvitegevuse korraldamisele, samuti annan juba teist aastat inimese- ja ühiskonnaõpetuse tunde Muraste Koolis.  Viimastel aastatel olen saanud kogemuse võrra rikkamaks Harku vallavolikogu liikmena ning revisjoni- ja majanduskomisjoni liikmena. Olen Muraste külaseltsi juhatuse liige ning külaseltsi kaudu tegev  külaliikumises Kodukant ja piirkondlikus LEADER-tegevusgrupis. Pikka aega olin ÜRO kohanimeekspertide rühma Balti jaotise esimees. Vabal ajal armastan teha aia- ja käsitööd, lugeda, reisida.  

Igaüks saab olla aktiivse tegevusega oma küla või valla vedur. Valdkondi, millega tegeleda, on palju. Teeme oma küla ja valla veelgi paremaks! Teeme koos!

tel 5253128,
aule.kikas@eesti.ee
harkuliit@gmail.com

Val Rajasaar

Peamine ilmavaade: Maa ei ole meile kasutamiseks antud pärand esivanematelt – maa on antud meie vastutavale hoiule järeltulijate poolt. Maa on ise-enda oma.

Peamise ilmavaate saavutamiseks: valla volikogu on rahva poolt valitud suveräänseist esindajaist koosnev ekspertkolleegium, kus toimub sisuline arutelu. Iga volikogu liige on oma otsustes vaba ning esindab oma valijaid sõltumatult ning vastavalt oma spetsialiteedile. Vajadusel kaasab teaduslikku ekspertiisi, mida meie vallaelanike seast leidub küllaga. Volikogus puudub koalitsioon ja opositsioon (ka depositsioon), sest volikogu peab tegema õigeid otsuseid läbi sisulise ja täpse dispuudi.
Olen sündinud 1968. a. Tallinnas. Abielus, kaks last. Elan Murastes alates 2000. aastast. 
Keskharidus Tallinna 21. Keskkoolist; õpingud Tartu Riikliku Ülikooli bioloogiateaduskonnas; täiendkoolitused haridusega seonduvatel teemadel Eestis ja välismaal.
Olen töötanud Eesti Loodusmuuseumis sektorijuhatajana ning alates 1992 MTÜ Studio Viridis Loodusharidus juhatajana. Teinud kaastööd paljudele meediakanalitele loodushariduse valdkonnas (tele, raadio, kirjutav press, viimastel aastatel väga suures mahus ka sotsiaalmeedia); põhitegevus seondub loodushariduse, keskkonnauuringute ja fotograafiaga; Muraste Looduskooli asutaja ja juhataja alates 2006.
Ühiskondlikult olen tegev MTÜ-des Suurupi Selts, Muraste Külaselts, Tabasalu Looduspark, Vääna Jahiselts jt. Harku valla volikogu ning selle Maa- ja keskkonnakomisjoni liige alates 2009. Minu ekspertiis on keskkonnakaitse, loodusharidus, rohevõrgustik, loomad ja maanteeliiklus, miljööväärtuslike alade hoidmine, mõistlik ja vastutustundlik maakasutus ning kõik sellega seonduv.

Kalev Konsa

Elan Tabasalu põlistalus, mida oleme oma perega korras hoidnud. Võin öelda, et minu poeg on kuuendat põlve Tabasalu elanik. Olen kõrghariduse saanud Tallinna Konservatooriumist, praeguse nimega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. 1996. aastast töötan Tabasalu Muusikakooli direktori ja saksofoniõpetajana. Aastatel 2000 – 2012 korraldasin tuntuimat Harku valla kultuurisündmust – rahvusvahelist Tabasalu Jazz Festi. Löön kaasa Rannamõisa Laevaseltsi, Tabasalu Kultuuriseltsi, Tabasalu Kammerkoori, puhkpilliorkestri ja Tabasalu Lions klubi tegevuses, suviti käin kodusest Tilgu sadamast purjetamas. Tahan eriti seista Tabasalu Muusikakoolile kaasaegsete tingimuste loomise ja kogu meie valla rahvale avatud kontserdimaja eest. Leian, et viimastel aastatel Eesti kõige paremate muusikakoolide sekka jõudnud kool ei peaks jätkuvalt olema Harjumaa kõige kehvemates tingimustes olev muusikakool ja olen veendunud, et vallarahvale on vaja üht kvaliteetse arhitektuuriga hoonet, kus õhtuti head etendust, filmi või kontserti nautida.

Martin Talts

Tegutsen ettevõtja ja tööandjana Harku vallas, kus olen elanud pea kogu elu. Olen juba ammu jõudnud äratundmiseni, et Rannamõisa on maailma parimaid paiku elamiseks.

Mulle on alati olnud oluline aktiivne kaasalöömine kohalikus elus, mistõttu kandideerin taas vallavolikokku, kus saan parimal moel mõjutada kodukandi käekäiku. Näen laia tööpõldu eelkõige hariduse, ehituse-planeerimise ning keskkonnahoiu valdkondades.

Lõpetasin aastal 1990 Tabasalu Keskkooli ja hiljem õppisin Tartu Ülikoolis õigusteadust. Kuulun MTÜ Tabasalu Looduspark juhatusse, olen Tabasalu kooli hoolekogu liige ning aktiivne kaitseliitlane. Olen abielus ja 3 lapse isa.

Ettevõtjana olen tegutsenud üle 20 aasta peamiselt ehitusmaterjalitööstuses, sh viimased 15 aastat majatehases KMT Prefab ja aastail 1995-2007 klaasfassaadide tootjas KMT Fassaadimeistrid.

Kaido Taberland

Olen sündinud 1973. aastal Jõgevamaal. Elan Rannamõisas, peres kasvab kaks tütart.

Olen erialalt puidutöötlemise tehnoloog, õppisin seda ala nüüdses Võrumaa Kutsehariduskoolis ja Soomes Pieksämäel. Majanduses olen end harinud EBSis. Kooliteed jätkan käesolevast sügisest Sisekaitseakadeemias päästeteenistuse erialal. Olen Päästeliidu juhatuse esimees. Hobitegevus on saanud tööks, sest väikeses kogukonnas Naissaarel turvalisuse eest seismine on viinud mind kõigi vabatahtlike päästeorganisatsioonide katusorganisatsiooni etteotsa. Meie riigi siseturvalisuse tagamine on minu igapäevatöö. Olen järgmiste organisatsioonide juhatuses: Tabasalu Looduspark, Rannamõisa Laevaselts, Terves Kehas Terve Vaim, Naissaare Päästeselts, Rannamõisa Külaselts. Mulle meeldib tegeleda tervisespordi, merekultuuri, sh puulaevadega, reisimise ja loomulikult pere ja koduga. Pean tähtsaks olla enda ja teiste vastu aus, rõõmsameelne ja siiras.

Katre Kuusik

Üks organisatsioon, ettevõte, grupp töötab hästi siis kui igaüks meeskonnast teab, mida teeb ja teeb seda silmad säramas. Igal ühel on oma „muusikariist“, mida ta hästi valdab ja mängib! Harku Liit on hea näide hästi toimivast organisatsioonist. Ma ei arva suurtest lubadustest ega lubamistest miskit, Harku Liidus on kõik eesmärgid mulle usutavad ja tehtavad. Hingelähedane on just loodustegevused ja ülilahe projekt on noortele mõeldud  nn kommunimaja!

Lähme veel loodusesse! Elu nagu puhkus?! Kus? Harku vallas?

Kuhu soovitad minna matkama, kui Sul külalised tulevad? Jah, meil on imekauneid paiku nii rannikul kui ka sisemaa poole, kuid miks me seda nii kiivalt endale hoiame? Meil on välja arendamata vallas turism ja kõik, mis sellega seotud. Ei ole ööbimiskohti, rannikuäärsed matkarajad on osaliselt läbimata. Tahaks talvel minna suusarajale suusatama, uisuplatsile uisutama, minna matkale ümber Harku valla, külastada erinevaid mõisaid. Usun, et need pole liiga suured unistused, vaid reaalsed teostatavad tegevused. Siia tegevusse saame kaasata nii väikesed lasteaialapsed kui ka eakad härrad-daamid.

Olen aktiivselt kaasa löönud MTÜ Muraste külaseltsis, Harku Valla Lastekaitse Ühingus ja Muraste Looduskoolis. Hobid: tervisesport, sh jooksmine, rulluisutamine, mäesuusatamine; reisimine, matkamine, lugemine, kino, teater, tegelen heategevusega. Hindan inimestes ausust, austust, avatust ja head huumorimeelt.

Ülo Russak

Sündisin 1954. aatal Tartus. Ajakirjanikuks. Vähemalt keskkoolis ajalehele Edasi/Postimees sõnumeid saates teadsin juba, et minust saab ajakirjanik. Loomulikult asusin Tartu Ülikooli ajakirjandust õppima. Kahjuks arvas riik, et Nõukogude Armee vajab mind rohkem kui ajakirjandus.

1976, aastal jätkasin õpinguid, aga siis Maaülikooli (EPA) majandusteaduskonnas. Esimene armastus aga ei roostetanud – kõrgkoolis õppides jätkasin   ajalehtedele kirjutamist. Peale Maaülikooli lõpetamist
1981. aastal cum laude ökonimistina (täna: ärijuhtimine) suunati mind tööle Edasi/Postimehe maaeluosakonna juhatajaks. Mitmed minu lood („Ratsa rikkaks,“, „Mees, kes riskis“) pälvisid tohutu avaliku tähelepanu ja tõid mulle mitmel aastal Ajakirjanike Liidu aastapreemia.
1987. aastal sai minust Maalehe käimapanija ja esimene peatoimetaja, kellena töötasin 1992. aastani. Nullist alustanud Maaleht tõusis nende aastatega Eesti kõigi aegade suurima trükiarvuga ajaleheks.
2007. aastal omandasin maakonnalehe Harju Elu, asudes täitma vastutava väljaandja kohuseid. Ajakirjanikuna näen oma missiooniks rääkida-kirjutada tõtt. Seda missiooni järgides on ka maakonnaleht Harju Elu saatnud edu. Viimaste aastatega on ajalehe trükiarv kasvanud mõnelt tuhandelt 5500-ni.
2001. aastal rajasin Vääna – Jõesuusse maakodu, mis 2014. aastal sai meie pere päriskoduks. Harku valla kodanik olen 2011. aastast.

Olen abielus, 4-kordne isa ja 3-kordne vanaisa.

Volikokku saades tahan seista oma kodukandi, Vääna – Jõesuu arengu eest. Et see kant oleks ennekõike looduskaunis paik paljudele puhkuseks ja sportimiseks, aga samas ei tohi need tegevused häirida kohalike elanike igapäevaelu. Ka peab siin edenema ettevõtlus, tekkima töökohad.

Ka tahan jätkata oma missiooni ajakirjanikuna – rääkida vallarahvale tõtt ehk asjadest nii, nagu nad on, mitte nii, nagu svallavalitsus soovib, et nad oleksid. Retsept selleks on ülimalt lihtne: tuleb ära kuulata mõlemad pooled, nii need kes valitsevad kui need, keda valitsetakse. See ongi minu missiioon.

Alvar Kraut

Suurupi on mulle ja mu perele koduks olnud juba 11 aastat. Võin kindlalt öelda, et selle ajaga on mulle „juured alla kasvanud“ ning meid on sellest mereäärsest külast juba üsna raske lahti kangutada. Mistap on üsna põhjendatud soov lüüa kaasa oma kodukandi arendamisel ja parendamisel. Leian, et valimistel osalemine on hea eeldus selle soovi täitumiseks.

2/3 minu elust on olnud seotud teedeehitusega. Alustasin oma karjääri praktikal teetöölisena, töötasin järgnevatel aastatel kõikidel teedeehituse projektide ametitel teetöölisest projektijuhini ning 18 aastat olen lisaks töötamisele muudel teedeehitusega seotud ametitel juhtinud erinevaid teedeehitusprojekte. Algteadmised oma erialal töötamiseks omandasin Tallinna Ehitus- ja Mehaanikatehnikumis ning Tallinna Tehnikaülikoolis. Ühiskondlikult löön nõu ja jõuga kaasa Suurupis tegutsevas MTÜs Kasevälja Küla Selts. Huvialadeks on jalgrattasõit, tervisesport, matkamine, lugemine, teater, kino, ürituste korraldamine, mäesuusatamine ja suplemine jahedavõitu merevees. Mulle meeldib, kui inimesed on ausad, siirad, otsekohesed ja seisavad oma sõnade taga. Suurupi on minu jaoks „Üks kindel linn ja varjupaik“, mille eest tahan hea seista ja mille arengus kaasa lüüa.

Valdo Rüütelmaa

Olen sündinud 1967. aastal Tallinnas. 2003. aastast elan Tabasalus. Olen abielus, peres kasvab kaks poega ja tütar.

Meie pere koduks on Harku vald juba 14 aastat. Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri. Lõpetasin Tallinna Ülikooli juures juhtimiskoolituse ja meediakoolituse. Olen töötanud Tallinna Muusikakooli direktorina ja Orissaare Kultuurikeskuse juhatajana. Töötan Tallinna Ülikoolis lektorina ja olen Eesti Puhkpillimuusika Ühingu juhatuse esimees. Aastast 1999 töötan Tabasalu Muusikakooli puhkpilliorkestri dirigendi ja puhkpilliõpetajana. Olen EELK Rannamõisa koguduse liige ja Teelahkme Külaseltsi juhatuse liige. Olin 2009. ja 2011. aasta laulupeo puhkpilliorkestrite üldjuht ning olen Eesti Kooriühingu puhkpillimuusika mentor. Hindan inimestes ausust ning pean oluliseks perekonna väärtustamist. Vabal ajal meeldib mulle lugeda ja mängin saalihokit.

Avo Sipelgas

Harku vallas, täpsemalt Tabasalus olen elanud aastast 2003. Selle ajaga olen õppinud hindama kodukoha loodust ja võimalusi erinevateks tegevusteks. Valimistel osalen juba kolmandat korda, sooviga suurendada kogukondade rolli valla juhtimises.

Kõrghariduse omandasin TTÜ ehitusteaduskonnas ehitusjuhtimise erialal. Olen töötanud erinevates suurtes ettevõtetes, samuti ka eraettevõtluses ehitusalal. Aastaid olen tegelenud kinnivara haldamise ja arendamisega. Praegu olen Keskkonnaagentuuri tehnika- ja haldussuuna juht. Ühiskondlikult olen tegev MTÜ Tabasalu Looduspargi ja Rannamõisa Külaseltsi juhtimises. Kuulun Kaitseliidu Harju malevasse.

 

Kaire Taberland

Olen sündinud 1983. aastal Jõgevamaal Laiusel. Elan Murastes ja kasvatan kahte tütart.
Elan Harku vallas veidi üle 10 aasta, alates 2008. aastast Murastes. 2006 lõpetasin Euroakadeemia sisearhitektuuri eriala. Olen sisekujundaja ja väikeettevõtjana töötanud veidi üle kümne aasta, samuti on mul kogemusi müügitöö valdkonnas. Kodu on seal kus on sinu süda – Harku vald ja Muraste on saanud minu koduks, seetõttu olen aktiivselt kaasa löönud MTÜ Muraste Külaseltsis, Tabasalu lasteaed Tibutare ning Muraste Kooli hoolekogus, vean koos hea sõbraga Muraste Liikumisklubi. Pean inimestes oluliseks ausust, rõõmsameelsust, siirust ja huumorimeelt. Minu kirg on tervisesport – jooksmine, taliujumine, suusatamine, rulluisutamine, jooga, purjetamine ja surf, kuulun MTÜ-sse Terves Kehas Terve Vaim. Hobideks on veel reisimine, lugemine, kino, teater ja muidugi tants ning muusika.  Minu moto on: kus viga näed laita, seal tule ja aita! Minu suureks südameasjaks on hetkel Muraste Kooli 9-klassiliseks saamine.

Tiit Hunt

Olen sündinud 30. mail 1961. aastal. Oma esimese fotoaparaadi ostsin 11-aastaselt oma teenitud rahaga ning sellest ajast saadik olema ma  järjepidevalt pildistamisega tegelenud.
Tartu Ülikooli lõpetasin magistrikraadiga bioloogia-ökoloogia ja keskkonnakaitse erialal.  Peale ülikooli läksin tööle Lahemaa rahvusparki ja pidasin seal vanemteaduri ametit kuni 1990. aastani. Kuni 1996. aastani töötasin ajakirjas Horisont bioloogia ja meditsiini toimetajana. Seejärel asusin ametisse zooloogina Eesti Loodusmuuseumis. Viimased aastad olen töötanud RMKs, minu tegevusvvaldkondadeks on loodusblogi pidamine ning veebikaamerad looduses. Vereta jahi juures olen olnud korraldajaks alates selle esmakordsest toimumisest 1997. aastal.  Olen toimetanud mõningaid zooloogiaalaseid raamatuid, neid ka ise kirjutanud ning teinud lisaks veel tõlketööd.

Minu fotoloomingust on ehk enim tähelepanu pälvinud kalapildid. Aastatepikkuse  töö tulemusena olen jõudnud üles pildistada enamiku Eesti vetes elavatest kalaliikidest. Et Eesti tingimustes on kalade pildistamine nende loomulikus keskkonnas ja seda eriti veel neile omaste värvidega praktiliselt võimatu nii vee halva läbipaistvuse kui ka mitmete kalade põhjalähedase eluviisi tõttu, siis on heaks abivahendiks on akvaarium, millesse kättesaadud kalad pildistamise ajaks asetada. Nõnda sündinud pilte on avaldatud ajakirjanduses ja jõudnud raamatukaande vahele, aga neist on kokku pandud ka Eesti Loodusmuuseumis toimunud vastavasisuline näitus.

 

Andrei Gudim

Sündisin Tallinnas – aasta oli siis 1977. Õppisin TTÜ mehaanikateaduskonnas tootmistehnika erialal õhtuõppes ja ka töötasin samal ajal autoremondi alal. Bakalaureuse kraadi sain 2001 ja 2003. aastal lõpetasin magitsriõppe. Olen abielus ning kahe lapse isa.

Vääna-Jõesuu alaline elanik olen alates 2015. aastast, kuid juba enne seda suvitasin siin 9 aastat ning ka lapsepõlves olin suviti ning paar aastat ka talveti Vääna-Jõesuu suures pioneerlaagris. Vääna-Jõesuu maastik ja loodus on lapsepõlvest saati olnud mulle väga tuttavad ning hingelähedased.

Pika töökarjääri jooksul proovisin mitut ametit autonduse valdkonnas ja viimased neli aastat juhin suurt, sõidukite remondi ja värvimisega tegelevat Reval Group OÜ töökoda. Tunnen ka suurt huvi ühiskonna ülesehituse ja toimimise, taastuvenergeetika, looduskaitse ning säästva ja jäätkusuutliku arengu vastu. Selleks, et ühiskonna arengus rohkem kaasa rääkida, astusin aastal 2009 erakonda Eestimaa Rohelised. Täna olen selle erakonna aseesimees ning pikaajaline juhatuse liige. Olen ka Vääna-Jõesuu külaseltsi liige.

Otsustasin kandideerida volikogu valimistel Harku Liidu ridades, et toetada parteitu kohaliku omavalitsuse edendamist ning otsedemokraatia arengut.

Vabal ajal harrastan tervisesporti, loen raamatuid, külastan teatrit ja kino, teen koduveini ning ehitan endale ja perele oma kodu, mis on ka südamelähedane tegevus.

Holger Ader

Olen 1997. aastal sündinud muusika- ja spordimees. Üles kasvanud olen Tabasalus, kus käisin ka koolis, mille lõpetasin 2016. aastal.  Peale kooli lõpetamist käisin kaitseväes ning alates 2017. aasta sügisest õpin TTÜ Mereakadeemias laevajuhtimist. 

Läbi käidud on ka Tabasalu Muusikakool ning peale lõpetamist olen jätkanud muusikaga tegelemist erinevates orkestrites. Tegelenud olen aktiivselt ka spordiga Tabasalu triatloniklubis ja Tabasalu fitnessklubis. Leian,  et muusikakool ja sport on aidanud mul kohata nii palju erinevaid inimesi ja laiendanud minu silmaringi.

Väärtustan inimestes väga faktipõhist arutelu, laiasilmaringi ja huumorimeelt.

Raul Tomberg

Olen sündinud 1973. aastal Tallinnas, kuid kogu elu elanud Harku vallas, esialgu Tabasalus ja viimased aastad Rannamõisas.

Olen abielus, peres kasvab kaks poega. Keskhariduse sain Tabasalu Keskkoolist, kõrghariduse Tallinna Pedagoogikaülikoolist, kus õppisin kehakultuuri ja rekreatsioonikorraldust. Majandusteadmisi olen hankinud Tallinna Tehnikaülikoolist ning juhtimisteadmisi Tallinna Ülikoolist. Olen töötanud Tabasalu Ühisgümnaasiumis kehalise kasvatuse õpetaja ja kergejõustikutreenerina. Üle kuue aasta juhtisin Tabasalu Spordikompleksi, mille jooksul valmis spordikompleks koos ujulaga. Viimased üksteist aastat olen juhtinud Eesti suurimat ja vanimat huvikooli – Tallinna Huvikeskust Kullo. 2003. aastal asutasin ja olen eestvedaja MTÜs Tabasalu Ujumisklubi, mis on kasvanud piirkonnas tegutsevatest huvikoolidest üheks suurimaks. Olulised väärtused on minu jaoks ausus ja kokkulepetest kinnipidamine. Usun, et terves kehas on tervem vaim.

Kaido Kägu

Olen sündinud 1968. aastal Tallinnas. 2009. aastast olen Harkujärve küla elanik. Olen abielus ja kahe kooliealise poja isa.

1993 lõpetasin Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna ehitusinsenerina ja 2002 Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ärijuhtimise magistrikraadiga. 1993. aastast olen olnud tegev ehitussektoris eri ametikohtadel ehituse projektijuhist kuni ettevõtte juhatuse liikmeni. Seetõttu julgen arvata, et tunnen ehitusvaldkonda üsna põhjalikult, eksperdi tasemel. Alates eelmisest aastast töötan Harku valla kiiresti kasvavas ehitusettevõttes OÜ Metek projektijuhina. Aastast 2002 olen olnud Eesti Ehitusinseneride Liidu liige ja aastast 2008 kuulun ka Tabasalu Lions Klubi asutajaliikmete hulka. Vabal ajal käin meelsasti jooksmas ja suusatamas, olen pikaaegne Tabasalu Kammerkoori laulja. Mulle läheb vägagi korda meid ümbritsev elamisväärne elukeskkond: olen olnud ja tahan ka tulevikus olla selle loomisel ise abiks.

Kalle Ots

Olen sündinud 1975. aastal Tallinnas. Elan Rannamõisas aastast 2000. Olen kahe lapse isa.

Kooliteed alustasin tänases Arte Gümnaasiumis. Gümnasist sai minust Tallinna 32.Keskkoolis. Hiljem psühholoogia õpingud Akadeemia Nordis (tänane Tallinna Ülikool). Olen alates 1995.aastast tegelenud täiskasvanute koolitamisega. Alguses praktiseerisin seda Eesti Kaitseväes allohvitserina, siis juba erasektoris suurettevõttes Elion tootejuht-koolitajana ja koolitusjuhina. Nüüdseks on juba kogunenud üle kümne aasta praktikat väikeettevõtjana, instruktorina ja treenerina meeskonnakoolitustel. Tänaseks on lisandunud ka neli aastat õpetajatöö kogemust Harkujärve Põhikoolis. Püsiv õpetajate puudus on viinud mind appi Tabasalu Ühisgümnaasiumisse ja aastaks ka Muraste kooli. Minule läheb korda meie valla hea käekäik. Hingelähedane teema on lastele head haridust andvad koolid, rohked huvialaringid ja trennide võimalused.

Usun, et vald peab teenima elanike huve ja valla toimimist saaks muuta veel paremaks.

Ülo Mattheus

Sündisin 1956. aastal Nõmmel Vabaduse puiesteel ühes Eesti Vabariigi kindralilt rekvireeritud villas, mis oli kohandatud sünnitusmajaks. Nõmmel veetsin ka oma esimese osa elust. Oluline on märkida, et Nõmmet läbis toona kitsarööpmeline raudtee, mis kunagi viis Vääna ja ka Suurupisse, mis on saanud minu praeguseks elukohaks. Küllap oli see saatusest ette määratud: Nõmme metsa all kitsarööpmelisel raudteel rongide sabas kõlkumisest ei läinudki palju aega mööda, kui Vääna-Jõesuu sai mulle koduseks suvituskohaks ja veel natuke, kui kolisin alaliselt elama Suurupisse, kus asun siiani. Tegelikult on mu side selle kandiga veelgi vanem. Nimelt oli mu vanaisa Johannes ehitusinsener ja tema osalusel valmisid siinkandis mitmed kaitseotstarbelised rajatised. Veel nõukogude ajal oma maja pööningul kolades avastasin sealt hulganisti tööjooniseid nii Suurupist, Naissaarelt kui ka Aegnalt. Mõnel neist oli maagiline Eesti Wabariigi riigisaladuse tempel peal. Nii olen saanud soojad tunded selle kandi vastu oma esivanematelt otsekui päranduseks ja olen siinsetele arengutele ikka kaasa elanud.

Olen lõpetanud EBSi ja omandanud võõrkeelte ja ärikorralduse eriala, töötanud olen aga hoopis ajakirjaniku ja toimetajana kultuurilehes „Sirp“, Raadio Vaba Euroopas  ja ajalehes „Postimees“ ning juhtinud TEA entsüklopeediatoimetust. Samuti olen pidanud pressinõuniku ametit Riigikogus, kus poliitikategemist kõrvalt vaadates sai mulle selgeks, kuidas seda ei peaks tegema ja kuidas seda teha tuleks. Kuid lisaks kõigele eelnevale meeldib mulle ka raamatuid kirjutada, ja kui on vähegi vaba aega, istun oma kodus kirjutuslaua taga ja kirjutan. Tõsi, seda vaba aega palju ei ole, mul on kaheaastane pisipoeg, kes ka tahab arvutil toksida, nii et peame oma aega jaotama.
Oma loomult olen maailmaparandaja. Seepärast olen natuke maailmas ringi vaadanud ja üksjagu reisinud, et uurida, mida ja kuidas parandama peaks. Üks on selge – kõik algab iseendast; kui me ei suuta muuta paremaks iseennast, siis ei tule ka maailmaparandamisest midagi välja. Maailma saab muuta vaid paljude heade inimeste koostoime. Olen alati püüdnud kaasa rääkida ja tegutseda seal, kus olen näinud seda tekkimas, sest nii on loota ka tulemust. Harku Liidus on see hea koostöövaim olemas, ja seetõttu pole ka üllatav, et valimistel kandideerin just nende ridades. Koos Harku Liiduga on kindel, et asjad edenevad ka vallas.

Tarmo Paekivi

Olen sündinud 1962. aastal Tallinnas. Olen abielus, mul on kaks täiskasvanud poega. Elan Harku vallas Tiskre külas.

Olen õppinud Tallinna 44. Keskkoolis, Tallinna Tehnikakõrgkoolis (endine TEMT) ja Tallinna Tehnikaülikoolis, kus omandasin autoinseneri kutse. Olen töötanud järgmistes ettevõtetes: Tallinna Autoveod (1979–1985), Tallinna VAZ Autokeskus (1985–1988), Mõigu KEK (1988–1990). 1990–2006 olin eraettevõtja, tegelesin autode ja külmutustehnikaga. 2006. aastast kuni praeguseni töötan Reibal JRKs (tööstuslikud külmutusseadmed) ja Scannotec OY ABs (ühistranspordi infosüsteemid). Olen MTÜ Tiskre Külaselts asutajaliige.

Peeter Lukas

Olen sündinud Abja vallas, Viljandimaal 1943. a 31. oktoobril. Minu vanemad olid talupidajad. 
1962. aastal lõpetasin Abja keskkooli, mille järel töötasin elektrikuna. Töö kõrvalt lõpetasin Tartu Ülikooli õigus- majandusteaduskonna 1973. aastal. 
Olen töötanud Tallinna REV-is projekt-eelarve grupijuhina, tehases Esti Dolomiit varustus-turustusosakonna juhatajana ning tehases Teras olin kommertsdirektor. 
1993.a moodustasin koos kahe sõbraga firma TKA Balti AS, mille nimetus praegu on ETRA Balti AS. Olin nimetatud firmas juhatuse liige ning tegevdirektor kuni pensionile jäämiseni 2015. aastal.  Eesti astumisel euroliitu avanes mul võimalus täiendada end Soomes, Helsingi Tehnikaülikoolis erialal “motivoitu johtaminen Eurounionissa”.  
Emakeeleks on mul eesti keel, valdan vene, inglise ja soome keelt. Noorena olen pikka aega harrastanud raskejõustikku – vaba- ja sambomaadlust. 
Mulle meeldib lugeda, eriti loodusest, psühholoogiast ning inimeste käitumisest. 
Olen Vääna Jahiseltsi liige, seetõttu viibin tihti looduses. Tunnen end metsas koduselt. 
Olen abielus, mul on 2 poega ja 5 lapselast. 

Argo Aruvald

Sündinud 1970. aastal Keilas. Peres kolm last. Hariduse omandasin Keila I Keskkoolis. Tööle asusin eraettevõtluses puidutislerina. Edasisied  arengud viisid mind  autobusside ja eriautode ümberehitusele.Täna töötan juhtme-ja kaabliköidiste valmistamisega tegelevas Tallinna ettevõttes Reimax Electronics OÜ tootmisjuhina. Harku valda, Türisallu kolisin 22 aastat tagasi.

Ühiskondlikult aktiivsena olen tegelenud mitmete ettevõtmiste ja organisatsioonidega.

Osalen lionsliikumises- Keila lionsklubi liige ja Tabasalu lionsklubi ellukutsuja. Olen osalenud Harku Noorsootöökeskuse vabatahtliku abistajana. Peale erialast laagrikasvataja ja laagrijuhataja täiendkoolitust 2013 aastal olen mitmel suvel olnud ka  Pivarootsi lastelaagris õpetaja ja  juhendaja. Aktiivselt aidanud edendada Tabasalu Kammerkoori tegevust lauljana ja kammerkoori koorivanemana 2007-2011. Alates 2010 aastast tegelenud aktiivselt  Rannamõisa laesvaseltsi arenguga. Leavaseltsi juhatuse liikmena jätkub merekultuuri edendamisega seotud tegevust igapäevaselt.

Tänased hobitegevused on suunatud eelkõige noorte käeliste tegevuste arendamisele. Lastele ja noortele mõeldud puutööringid erinevates lasteaedades ja huviringides on viinud mind teadmiseni, et käeline tegevus on meie noorte hulgas populaarne ja väga vajalik.Noored vajavad juhendamist ja suunamist.

Jõulukuul asun täitma  maailma parimat ametid-jõuluvana ametit. Minu jõuluvana nimi on Olle. Kuulun Eesti Jõuluvanade Ühendusse. Professionaalsete jõuluvanadena hoiame jõuluimega seotud traditsioone aukohal ja aitame kõiki huvilisi, kuidas seda ametit väärikalt esindada. 
„Usun ja olen kogenud, et kui me tahame midagi muuta paremaks enda ümber, siis on seda võimalik  teha meil endil, kaasates oma sõpru ja mõttekaasalasi, oma ja naaberküladest  ja kui see on hea mõte, ei saa olla takistusi selle elluviimiseks.”

Toomas-Hendrik Tomberg

Olen sündinud 1997. aastal. Terve elu olen elanud Tabasalus.
2016. aastal lõpetasin Tabasalu Ühishümnaasimu, peale kooli käisin ära kaitseväes. 2017. aasta sügisel alustasin õpinguid Tallinna Tehnikakõrgkoolis “Hoonete ehituse” erialal.
Elu jooksul olen tegelenud paljude erinevate spordialadega. Hetkel tegelen korvpalliga ning talvel ka suusatamisega. 2015. aastal tulin Eesti meistriks tänavakorvpallis ja sain Eestit esindada EM tänavakorpalli kvalifikatsioonis.

© Harku Valla Kodanike Ühenduste Liit