Kes me oleme

Kumna – kolme mõisa küla Marko Kuusalu

12. April 2013, 21:17

2008. aasta detsembrikuus tuli kokku üheksa aktiivset noort, kellest kujunes Kumna aktiiv. Nende eestvedamisel korraldati jõulupidu nii lastele kui ka täiskasvanutele. Mõlemad peod läksid korda ja sellest hoogu saades otsustati, et külaelu arendamiseks tuleks luua MTÜ.

22. märtsil 2009 kutsuti külarahvas kokku Kumna Küla Seltsi asutamiskoosolekule. 14. aprillil sai selts ametlikult registreeritud. Koostöös Kumna Kultuuriaidaga oleme korraldanud mitmeid üritusi. Traditsiooniks on saanud iga-aastased koristustalgud “Kumna puhtaks” maikuu teisel laupäeval, suvel jaanipäev ja jõulukuul advendi- ja jõulupeod.

5. septembril 2009 peeti Harku valla külade päeva, kus Kumna osales nii korraldamises kui ka paljudes võistlustes, mis kokkuvõttes tõi külale üldvõidu. 2010. aastal toimus külade päev Kumna mõisa ümbruses, kus meie külaselts oli üks peakorraldajaid. 2010. aastast alates osaleme nelja valla talendikaima küla võistlusel, kus kahel korral on õnnestunud tulla 2. kohale. Alates 2012. aastast korraldame lastehommikuid, kuhu tuleb külla mõni põnev tegelane või vaatavad lapsed etendust, meisterdavad ja mängivad.

Selts osaleb ka mitmes projektis. Projektide ja seltsi liikmete abiga koostasime 2010. aastal Tutermaa-Kumna kandi arengukava, kujundasime Kumna küla kodulehe ja logo. Tänu projektiga saadud rahastusele saime möödunud aasta septembris viljalõikuspeol korraldada lastele nukufilmi ja näomaalingute õpitoad. Sel aastal soetame projekti toel tikkimismasina, et hakata Kultuuriaidas mitmesugust käsitööd tegema ja meeneid valmistama.

Üks Kumna Küla Seltsi põhimõtteid on aktiivne suhtlus vallaga, et kõik teenused jõuaksid ka äärealale. Prioriteedid on Tutermaalt Keilasse viiva Paldiski maantee äärne kergliiklustee, puhas ja kvaliteetne joogivesi külaelanikele ning see, et küla oleks valgustatud ja turvaline. Selts teeb koostööd teiste vabaühendustega nii oma vallast kui ka naabervaldadest. Ootame kõiki aktiivseid külaelanikke liituma Kumna Küla Seltsiga, sest vaid ise kaasa lüües saab midagi ära teha. Nii jõuab ka vajalik info sinuni ja oled alati kursis, mis kodukülas toimub.

kumna@kumna.ee
Infot leiad www.kumna.ee


← tagasi

Siit leiad ülevaate

... meie liidu külaseltsidest ja kodanike ühendustest, oma töödest ja tegemistest, mida meie liikmed nende poolt veetavates külaseltside ja mittetulundusühingutes Harku vallas meie kõigi elukeskkonna arendamiseks teevad.

© Harku Valla Kodanike Ühenduste Liit