Kes me oleme

Tule ja panusta!

24. juuli 2017, 7:56

Harku Liit läheb tulevatele valla volikogu valimistele juba kolmandat korda. Oleme varasematel valimistel saanud oma mõttekaaslastelt piisavalt toetust, et meie valimisliit oleks volikogus esindatud.

Oleme valdava osa volikogus oldud ajast täitnud opositsiooni rolli. Opositsioonis olles on üheks rolliks suurte lolluste ära hoidmine; konstruktiivse töö võimalused on piiratud. Meie volikogu aja alguses olime ca aasta ka konstruktiivse poole peal ning nägime, kui palju on võimalik lühikese ajaga ära teha. Kahjuks väsis tollal ainuvõimul olnud IRL meist kiiresti ning läks tagasi oma puhkuse režiimile. Meie esindus volikogus on aastate jooksul suutnud panna pidurit meie valda mittesobivatele planeeringutele, tänu millele näeme eristume endiselt linnast ning oleme säilitanud endale elukeskkonna, mille pärast me siin vallas elame. Oleme eelkõike Val Rajasaare abiga suutnud teadvustada paremini loodushoiu tähtsust, ülesannet säilitada meie rohealasid võimalikult puutumatutena. Aga tahaks enamat.

Need põhjused, mille pärast 8 aastat tagasi oma valimisliidu lõime ning valimistele läksime tänaseks endiselt olemas ning paljuski on tollased probleemid süvenenud. Me ei ole siiani suutnud lahendada meie jõuka valla jaoks täiesti jõukohast ülesannet ehk ehitanud välja ja sisutanud hea haridusega koolivõrgu; endiselt õpivad meie lapsed konteinerites – nii Harku-Järvel, uuest aastast ka Tabasalus ning ruumipuuduse käes vaevleb ka 9-klassiliseks ehitamist ootav Muraste kool. Meie keskus Tabasalu on endiselt palju sarnasem sovhoosikeskusele kui jõuka valla keskusele. Meie ühistransport on jäänuk ajast, kui meie valda sõideti suvitama. Meil ei ole endiselt oma kultuurimaja, kus meie inimesed saaksid oma kultuurharrastusega tegeleda ning kuhu oleks võimalik tuua esinejaid väljastpoolt valda. Me kutsume sadamaks ehitusjäätmete hunnikut Tilgu sadamakohas selmet omada korralikult välja ehitatud sadamat. Meil ei ole korraliku lautrikohta ka Suurupis, kust saaks paate vette lasta. Meie rannaäär on Murastest Vääna-Jõesuuni sportijatele, jalutajatele ja ratturitele avamata, kuigi see oleks ideaalne keskkond puhkamiseks ja sportimiseks. Me pole suutnud luua enamaid võimalusi ettevõtluse ja töökohtade toomiseks valda – iga päev linna mitte sõita on väga hea. Me pole suutnud parandada oma liikumisvõimalusi linna suunas, kiirendanud meie pääsu linna. Harku vald on jõukas vald, kes on ülatooduks võimeline. Kui vaid tahet oleks.

Kuna võimalusi ja ressursse meie vallal on, seisneb probleem juhtimises. Tugev meeskond oleks ülaltoodu juba ellu viinud. Arengu asemele oleme näinud juba aastaid kurba stagnatsiooni, kus tänane vallavanem sisulise töö asemel tegeleb enese piltide ritta seadmisega valla lehte. Valimised peavad valla juhtimise juurde tooma uue meeskonna – teisiti me ei arene.

Kui Sina tahad kaasa lüüa, Sul on omi mõtteid ja unistusi, mida meie vallas teha, kuidas meie ühist elu-olu kujundada, oled Sa teretulnud kaasa lööma – Harku Liidu nimekirjas valla volikokku kandideerima, meid toetama. Meie plaanid on meie liikmete plaanid. Võta lahkelt ühendust!

Lugupidamisega,

Priit Kotkas
Harku Liit

 

Rohkem infot:
Priit Kotkas, 5037722, priit.kotkas@nordland.ee
Aule Kikas, 5253128, aule.kikas@eesti.ee


← tagasi
© Harku Valla Kodanike Ühenduste Liit